Jak korzystnie kupić OC komunikacyjne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ważną polisę muszą przy sobie posiadać nie tylko kierujący samochodami osobowymi, ale także busami, samochodami ciężarowymi, motocyklami, skuterami, ciągnikami rolniczymi. Wszystkie pojazdy mechaniczne, które są zarejestrowane muszą mieć polisę OC. Ubezpieczenie OC można kupić w każdym z działających na terenie kraju towarzystw ubezpieczeniowych. Zakres ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w każdym z nich taki sam, ale mimo jednakowego zakresu ubezpieczenia, cena polisy może mocno się różnić u poszczególnych ubezpieczycieli. Jak więc wybrać ubezpieczyciela, który ma najbardziej korzystną ofertę na rynku?

Jak korzystnie kupić OC komunikacyjne?

Jak samemu zrobić kalkulację?

Osoby, które chcą kupić korzystnie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu, mogą skorzystać z dostępnego na wielu stronach internetowych narzędzia jaki jest kalkulator ubezpieczenia OC. Narzędzie to udostępniane jest bezpłatnie. Jest bardzo proste w obsłudze, nie wymaga posiadania żadnej wiedzy z informatyki. Niektóre kalkulatory umożliwiają porównanie cen w kilku największych towarzystwach ubezpieczeniowych. Są wśród nich i takie, w których można wyliczyć wysokość składki i porównać oferty znacznie większej liczby towarzystw ubezpieczeniowych.

Jak działa kalkulator?

Mimo że stron, na których udostępniany jest kalkulator ubezpieczenia OC jest całkiem sporo, to zasada ich działania jest bardzo do siebie podobna. Osoba, która chce wyliczyć składkę posługując się dostępnym w sieci kalkulatorem OC musi wypełnić formularz, w którym musi podać kilka informacji o sobie jako właścicielu ubezpieczanego samochodu, jak też tych dotyczących ubezpieczanego auta. Wyliczenie wysokości składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Do kalkulatora należy wprowadzić między innymi takie dane, jak: numer PESEL, stan cywilny, markę, model i wiek pojazdu. Osobom, które nie podadzą numeru PESEL, kalkulator obliczy składkę orientacyjną.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *